Joc intrerupt in Iasi, dupa ce arbitrul Vlad Baban a fost lovit

Postat de Ionut BorcanNici un comentariunov. 26, 2013

AJF Iasi_siglaSi in Liga 4 din Iasi au avut loc incidente la finalul saptamanii trecute. Partida dintre Unirea Ruginoasa si Rapid Dumesti a fost intrerupta in minutul 42, la scorul de 0-0, dupa ce arbitrul Vlad Baban a fost lovit. 

“Meci cu scantei la Ruginoasa, acolo unde mai multi jucatori, oficiali si spectatori ai echipei gazda si-au dat in petec si l-au lovit si scuipat pe centralul partidei – Vlad Baban. In min. 42, centralul acorda o lovitura de la 11 m pentru oaspeti, la scorul de 0-0. In acel moment, doi dintre jucatorii gazdelor au sarit la central, unul din ei scuipandu-l pe acesta, iar cum urma un cartonas rosu pentru gestul respectiv, au intervenit mai multi jucatori si oficiali ai gazdelor, plus cativa suporteri si lucrurile au degenerat, Baban fiind lovit in invalmaseala creata. Pentru ca nu a mai putut continua meciul, centralul a fluierat sfarsitul meciului si a trimis cele doua echipe la vestiare, urmand ca Ruginoasa sa primeasca niste amenzi pentru proasta organizare si poate chiar si o suspendare a terenului, in functie de ce au scris centralul si observatorul in rapoartele lor. Rapid Dumesti va castiga la masa verde acest meci!” scrie site-ul asmagna.info.

 

Vezi si:

Violentele continua la Salaj: arbitru batut, 4 eliminari, joc intrerupt

Arad | Arbitri batuti de “jucatori, spectatori si oameni de ordine”!!

„Il injur pentru ca e arbitru!” / “Pledoarie pentru fair-play”, un material care nu trebuie ratat!

Dambovita | Arbitru la un pas de tragedie, dupa ce a fost lovit de un jucator: “Am crezut ca l-a omorat”

Inca un arbitru lovit violent, dupa cel din Dambovita

Si in Prahova a fost lovit un arbitru

Protest al arbitrilor prahoveni

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!