Detalii si imagini de la cursul arbitrilor din Liga 3 / Bucuresti

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuaug. 24, 2016

CursArb-L3_Buc_24.08 (0)

Dupa ce sambata si duminica, arbitrii si arbitrii asistenti de Liga 3 din 18 judete au participat la cursul de la Cluj Napoca, colegii lor din celelalte judete s-au  intalnit astazi la Bucuresti (AG, B, BC, BR, BZ,  CL, CT, DB, DJ, GL, GR, GJ, IL, IF, IS,  MH, NT, OT, PH, TR, TL, VL, VS, VN). Acestia au sustinut testarea teoretica si cea video si au participat la diverse teme, prezentate de: Cristian Nica, Augustus Constantin, Liviu Ciubotariu si Marian Salomir. La fel ca la Cluj Napoca, s-a discutat despre noile modificari ale Legilor Jocului, despre jucarea mingii cu mana, atacuri si ofsaid, insistandu-se pe faze video.

Cursul se va incheia maine, zi in care arbitrii si arbitrii asistenti vor sustine testarea fizica.

CursArb-L3_Buc_24.08 (1) CursArb-L3_Buc_24.08 (2) CursArb-L3_Buc_24.08 (3) CursArb-L3_Buc_24.08 (4) CursArb-L3_Buc_24.08 (6) CursArb-L3_Buc_24.08 (7) CursArb-L3_Buc_24.08 (8) CursArb-L3_Buc_24.08 (9) CursArb-L3_Buc_24.08 (10)

Vezi si:

Detalii de la cursul arbitrilor din Liga 3 – centrul Cluj Napoca

Imagini de la testarea fizica a arbitrilor din Liga 3 – centrul Cluj Napoca

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!