Detalii de la cursul arbitrilor din Liga 3 – centrul Cluj Napoca

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuaug. 21, 2016

Curs-L3_Cluj_20.08.16_640x360

Ieri, la Cluj Napoca, a debutat cursul arbitrilor si arbitrilor asistenti din Liga 3, la care participa arbitri din 18 judete: AB, AR, BH, BN, BT, BV, CS, CJ, CV, HD, HR, MM, MS, SB, SM, SJ, SV si TM. Colegii lor din tara se vor prezenta la Bucuresti, saptamana viitoare, intre 24 si 25 august.

Sambata, acestia au sustinut testarea teoretica si cea video si au participat la diverse teme, prezentate de membrii CCA: Zoltan Szekely si Eduard Dumitrescu. S-a discutat despre noile modificari ale Legilor Jocului, despre jucarea mingii cu mana, atacuri si ofsaid, insistandu-se pe faze video.

Cursul se va incheia astazi, zi in care arbitrii si arbitrii asistenti vor sustine testarea fizica.

ZoliS+EdiD_Curs-L3_Cluj_20.08.16_640x331

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!