Ultimul joc din cariera lui Cristi Nica va fi in grupele Europa League

Postat de Ionut BorcanNici un comentariudec. 10, 2013

Onita.Tudor.Nica.Hategan_italia-estonia_3-0_03.06.11

Dupa ce a pus capat activitatii interne, Cristian Nica se afla in fata ultimului joc din cariera sa. El face parte din brigada care va conduce partida dintre Thun (Elvetia) si Genk (Belgia), contand pentru ultima etapa a grupelor Europa League. La acest joc, UEFA l-a delegat la centru pe Alexandru Tudor, celalalt asistent fiind Aurel Onita, colegii cu care Nica a oficiat si la ultimul joc din campionatul intern. Ovidiu Hategan si Cristian Balaj au fost desemnati arbitri aditionali, iar Octavian Sovre – rezerva. Nord-irlandezul Leslie Irvine va nota prestatia brigazii, in timp ce englezul Mike Foster se va ocupa de partea organizatorica.

Partida se va disputa pe “Arena Thun”, din Thun, joi, 12 noiembrie, incepand cu ora 22:05.

 

Vezi si:

Retragere emotionanta pentru asistentul FIFA Cristian Nica: “Un vis implinit” / Imagini de la ultimul joc in Liga 1, Petrolul-Corona 3-0

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!