Primul Mondial cu tehnologie video / GoalControl-4D, ajutor pentru arbitri (Video)

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuiun. 12, 2014

GoalControl-4D_620x338

Asa cum spuneam intr-un material precedent, Campionatul Mondial care va debuta asta-seara va aduce cateva noutati, printre care si folosirea tehnologiei video. “Goalcontrol-4D” vine in sprijinul arbitrilor, ajutandu-i sa ia decizia corecta atunci cand mingea depaseste sau nu linia portii. Marja de eroare a acestuia este de 5 mm, sistemul avand 14 camere capabile sa surprinda 2500 de cadre pe secunda. Vedeti mai jos cum functioneaza.

 

Vezi si:

Reguli noi la Campionatul Mondial din Brazilia

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!