La multi ani, Cristian Balaj!

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuaug. 17, 2016

Cristian Balaj_Facebook_600x395Unul dintre cei mai buni arbitri ai Romaniei, Cristian Balaj (foto: Facebook) implineste astazi 45 de ani. Ziua de nastere si-o serbeaza in Danemarca, acolo unde maine va fi al patrulea oficial al jocului Midtjylland – Osmanlispor (vezi aici). Partida conteaza pentru prima mansa a play-off-ului Europa League.

Nascut la Baia Mare, Pavel Cristian Balaj a debutat in prima liga pe 10 septembrie 2000, la jocul Steaua Bucuresti – FC Brasov. Trei ani mai tarziu a devenit arbitru FIFA.

Din 2009 este cetatean de onoare al orasului Baia Mare, iar din 2010 presedinte al Asociatiei Judetene de Fotbal Maramures.

In palmaresul sau impresionant, cu peste 300 de jocuri in primul esalon, apar: Finala Cupei Romaniei, derby-ul Steaua – Dinamo, meciuri in Champions League si Europa League.

ScoalaDeArbitri ii ureaza la multi ani!

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!