Istvan Kovacs o noua delegare importanta

Postat de Bogdan CiocoiuNici un comentariuaug. 16, 2016

istvan kovacs 8

Centralul din Carei a fost delegat de UEFA sa arbitreze in prima mansa a play-off-ul Europa League. Acesta va oficia jocul Midtjylland – Osmanlispor, programat in data de 18.08.2016 de la ora 19.30, la Herning (Danemarca). Istvan Kovacs,va fi ajutat la cele 2 linii de catre Vasile Marinescu si Ovidiu Artene in timp ce Cristi Balaj este al-4-lea oficial.UEFA a delegat ca observator pentru arbitri la meciul din Danemarca pe spaniolul Manuel Lopez Fernandez, în vreme ce observator de joc este albanezul Denis Bastari.Istvan Kovacs a debutat in grupele UEFA Europa League la jocul dintre Everton si Krasnodar pe Goodison Park in data de 11 decembrie 2014.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!