Istvan Kovacs, delegat din nou in Europa League

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiul. 18, 2015

IstvanKovacs_Freiburg-SlovanLiberec_600x431Dupa ce in primul tur preliminar al Europa League a condus partida FC Koper – Vikingur Reykjavik (scor: 2-2), Istvan Kovacs (foto) a primit o noua delegare in aceasta competitie. El va oficia la jocul dintre FK Rabotnicki (Macedonia) si FK Jelgava (Letonia), contand pentru mansa secunda a turului doi preliminar. Meciul se va disputa la Skopje, joi, 23 iulie 2015, de la ora 21:00. 

Miklos Nagy si Vasile Marinescu se vor afla la cele doua linii de margine, in timp ce Lucian Rusandu va fi rezerva.

Observator de arbitri a fost desemnat belgianul Frank De Bleeckere, iar delegat UEFA cehul Emil Ubias.

In tur, scorul a fost 1-0 pentru letoni. 

Vezi si:

Un roman, observator de joc in Gibraltar / UCL, turul 2

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!