Futsal: Sorescu va conduce primul joc la Euro 2014

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuian. 30, 2014

sigla_EURO-2014_futsalDupa ce ieri a fost al treilea oficial la partida dintre Spania si Croatia, Bogdan Sorescu a fost delegat de catre UEFA sa conduca Slovenia – Azerbaijan, joc programat maine. El va face cuplu cu portughezul Eduardo Fernandes Coelho, acesta din urma fiind arbitru principal. Pascal Lemal (BEL) a fost desemnat al treilea arbitru, in timp ce Sebastian Stawicki (POL) va indeplini rolul de cronometror.

Slovenia – Azerbaijan (grupa C) se va disputa in sala “Lotto Arena”, din Antwerp, de la ora 21:45 (20:45 – locala). 

Vezi si:

FUTSAL: Bogdan Sorescu, prima delegare la Euro 2014

FUTSAL: Un roman, pe lista celor 16 arbitri de la EURO 2014 / Turneul debuteaza astazi

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!