Doua echipe din Romania vor arbitra meciurile grupei A din Champions League

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuoct. 25, 2020
Istvan Kovacs si Ovidiu Hategan

Doua echipe din Romania vor arbitra in aceeasi zi in grupele Champions League. Asa cum ati putut afla de pe site-ul nostru, Istvan Kovacs va conduce partida dintre Lokomotiv Moscova si Bayern Munchen, programata marti, 27 octombrie, de la ora 19:55 (vezi aici). In aceeasi zi, dar de la ora 22:00 (ora Romaniei), Ovidiu Hategan va oficia la jocul dintre Atletico Madrid (Spania) si FC Salzburg (Austria), impreuna cu asistentii Octavian Șovre si Sebastian Gheorghe. Va fi o brigada mixta, romano – italiana, arbitrii nostri inlocuidu-i pe Marco Guida, Ciro Carbone si Giorgio Peretti (toti din Italia). Al patrulea oficial va fi Fabio Maresca, VAR – Marco Di Bello, iar AVAR – Paolo Valeri.

Macedoneanul Emil Bozhinovski a fost desemnat observator de arbitri, iar danezul Steen Michael Dahrup observator de joc.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!