Detalii si imagini de la cursul arbitrilor si observatorilor de futsal

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariusept. 05, 2018

In perioada 29 – 30 august, la CNAF Mogosoaia, arbitrii si observatorii de arbitrii futsal au participat la seminarul pe care CCA il organizeaza in fiecare vara, inainte de inceperea campionatului.

S-a discutat despre plasament – deplasare si colaborare, jucarea mingii cu mana, sfarsitul reprizelor de joc, jocul portarului, atacuri si controlul jocului. Temele, bazate pe imagini video, au fost sustinute de Andrei Ionita, Bogdan Sorescu si Gabriel Gherman.

Ca de obicei, arbitrii au fost testati video, teoretic si fizic.

Acesta a fost ultimul curs in calitate de arbitru pentru ploiestenul Razvan Dincuta (2006-2018) si bucuresteanul Gabriel Gherman (2002-2018; FIFA: 2005-2016), cei doi urmand a se retrage la finalul anului.

Asa cum v-am anuntat in materialul anterior, la acest curs, Gabriel Gherman a fost premiat de UEFA, alaturi de Alexandru Bajan, pentru intreaga activitate internationala (vezi aici).

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!