FUTSAL: Bajan si Gherman, premiati de UEFA pentru cariera internationala

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariusept. 04, 2018

                                De la stanga: Alexandru Bajan, Andrei Ionita, Gabriel Gherman

In cadrul cursului pentru arbitrii si observatorii de arbitrii – futsal, organizat de CCA saptamana trecuta, a existat un moment mai special. Alexandru Bajan si Gabriel Gherman au primit din partea UEFA, prin intermediul lui Augustus Constantin si Andrei Ionita, cate un fanion si multumiri pentru intreaga activitate internationala.

Nascut pe 16 octombrie 1968, la Videle, Alexandru Bajan a purtat ecusonul FIFA – Futsal timp de 11 ani, in perioada 2003 – 2013. In tara a oficiat inca din 2002, de la inceputul fotbalului in sala in Romania, pana in 2013. In palmares are 7 turnee UEFA Futsal Cup (echivalent – Champions League), 1 joc de Play-off pentru calificare la CM si un Campionat Mondial Universitar (Serbia). Din 2014 este observator de arbitri futsal.

Gabriel Gherman s-a nascut pe 20 Mai 1971, la Bucuresti, si a purtat ecusonul FIFA- Futsal timp de 12 ani (2005 – 2016). Este arbitru de futsal tot de la inceputul acestui sport in Romania (2002), urmand a se retrage la finalul acestui an. In palmaresul sau figureaza 10 turnee UEFA Futsal Cup (echivalent – Champions League), 3 turnee de calificare la Campionatul Mondial, 2 turnee de calificare la Campionatul European, 1 joc de Play-off pentru calificare la CE, 2 joc de Play-off pentru calificare la CM. A participat impreuna cu Bajan la Campionatul Mondial Universitar din Serbia. La Sofia a fost prezent la Campionatul European pentru surdomuti, unde a a arbitrat semifinala si a fost al 3-lea arbitru la finala mare.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!