Brigada elvetiana la West Ham – Astra / Tur 3 preliminar, UEL

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuiul. 26, 2015

Adrien Jaccottet_Elvetia_blick.ch_Sven Thomann_245x423In prima mansa din turul trei preliminar al Europa League, arena “Boleyn Ground”, din Londra, va fi gazda partidei West Ham United – Astra Giurgiu. Jocul din capitala Angliei a fost incredintat unei echipe de arbitri din Elvetia. La centru se va afla Adrien Jaccottet (foto: Sven Thomann/blick.ch), un tanar care a implinit 32 de ani pe 19 iulie. Arbitru international din 2012, acesta se afla in “Second Category”, a treia grupa valorica a arbitrilor europeni.

Raffael Zeder si Johannes Vogel sunt cei doi asistenti, in timp ce Alain Bieri va fi rezerva.

Prestatia brigazii va fi notata de belgianul Frank De Bleeckere, suedezul Gerhard Sager urmand a se ocupa de partea organizatorica.

Jocul West Ham United – Astra Giurgiu se va disputa joi, 30 iulie 2015, de la ora 21:45.

 

Vezi si:

Kevin Blom va conduce jocul Steaua – Partizan, din turul 3 al Champions League

Arbitri olandezi la ASA Targu Mures – Saint-Etienne / Tur 3 preliminar, UEL 

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!