Arbitri olandezi la ASA Targu Mures – Saint-Etienne / Tur 3 preliminar, UEL

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuiul. 26, 2015

Iata ca dupa Steaua Bucuresti – Partizan Belgrad, un alt meci din prima mansa a turului trei preliminar al cupelor europene, in care este implicata o echipa din Romania, va fi condus de o brigada olandeza. Este vorba despre partida de Europa League, de la Targu Mures, dintre ASA si Saint-Etienne.

Pol Van Boekel, Davie Goossens, Charles John Schaap (asistenti) si Richard Liesveld (rezerva) sunt cei patru componenti ai brigazii. Cehul Miroslav Liba este observatorul de arbitri, iar kazahul Kuanysh Kanapyanov observatorul de joc.

Nascut pe 19 septembrie 1975, Van Boekel poarta ecusonul FIFA din 2008 si se afla in a doua grupa valorica a arbitrilor de pe continent. In palmaresul sau figureaza finala Champions League de anul acesta, dintre Real Madrid si Atletico Madrid, la care a fost arbitru aditional, impreuna cu Richard Liesveld.

ASA Targu Mures – AS Saint-Etienne se va disputa joi, 30 iulie 2015, de la ora 21:00. 

Vezi si:

Kevin Blom va conduce jocul Steaua – Partizan, din turul 3 al Champions League

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!