Brigada din Belgia la Botosani – Legia / UEL, turul 2

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiul. 19, 2015

Alexandre Boucaut_clubbruge.be_300x432UEFA  a desemnat o brigada din Belgia la jocul dintre FC Botosani si Legia Varsovia, din mansa secunda a turului doi preliminar al Europa League. La centru se va afla Alexandre Boucaut, un arbitru in varsta de 34 ani, aflat pe lista FIFA din 2012. Din 2009 oficiaza in prima liga belgiana.

 
FC Botoşani (ROU) – Legia Varsovia (POL)
Data: 23.07.2015, Ora 20:00, Botosani; In tur: 0-1

Arbitru: Alexandre Boucaut (BEL; foto: clubbrugge.be)
Arbitru Asistent 1:  Jimmy Cremers (BEL) 
Arbitru Asistent 2: Rien Vanyzere (BEL) 
Al Patrulea Oficial: Christophe Delacour (BEL) 
Observator Arbitri: Tony Asumaa (FIN) 
Delegat UEFA: Nebojša Ivković (SRB)

Vezi si:

Un polonez va arbitra Steaua – Trencin / UCL, turul 2

Artyom Kuchin va conduce Astra – Inverness / UEL, turul 2

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!