Un polonez va arbitra Steaua – Trencin / UCL, turul 2

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiul. 18, 2015

Pawel Raczkowski_pzpn.pl_287x378Partida Steaua – Trencin, programata miercuri in mansa secunda a turului doi din preliminariile Champions League, va fi condusa de Pawel Raczkowski. Nascut pe 10 mai 1983, in capitala Poloniei, Varsovia, a devenit arbitru international in 2013. Anul acesta, pe 22 mai, a condus finala Campionatului European de juniori sub 17 ani, Franta – Germania (scor: 4-1). Prestatia sa si a colegilor de brigada va fi supervizata de fostul mare arbitru spaniol Manuel Mejuto Gonzalez, ajuns la varsta de 50 ani.


FC Steaua Bucureşti (ROU) – AS Trencin (SVK) (2-0, in tur)

Data: 22.07.2015, Ora 21:30, Arena Nationala
Arbitru: Pawel Raczkowski (POL; foto: pzpn.pl)
Arbitru Asistent 1: Michał Obukowicz (POL)
Arbitru Asistent 2: Michał Pierscinski (POL)
Al Patrulea Oficial: Tomasz Musial (POL)
Observator Arbitri: Manuel Enrique Mejuto González (ESP)
Delegat UEFA: Andrey Medintsev (BUL)

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!