VIDEO|Incredibil! Arbitru atacat de o pasare / Zboara, puiule, zboara! :)

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuoct. 28, 2013

arbitru atacat de pasare 1

Asta mai lipsea… Nu era suficient ca arbitrii sunt scosi, mai mereu, tapi ispasitori, ca sunt injurati, batuti sau criticati de presa. Pasarile lipseau din peisaj… Se pare ca acum si ele s-au suparat pe cei care impart dreptatea pe terenul de joc! Altfel nu se explica reactia zburatoarei la adresa arbitrului asistent… 🙂

“Incidentul”, desprins parca din filmul lui Hitchcock – Pasarile -,  s-a petrecut la un joc din liga a 3-a braziliana.

PS: Si pentru ca „nebunia” sa fie completa, spre finalul filmuletului puteti vedea cum arbitrul discuta cu un „nene” (posibil oficial al unei echipe), acesta din urma incercand sa-l convinga sa vorbeasca cu cineva la telefon. Ba, mai apare si un reporter, care vrea sa-i ia un interviu, pe terenul de joc! 🙂

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!