VIDEO | Primul gol validat datorita tehnologiei goal-line, la CM 2014

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuiun. 16, 2014

goal-line_primul-golCM2014_Franta-Honduras

Meciul Franta – Honduras (scor: 3-0) a adus primul gol de la Cupa Mondiala validat datorita tehnologiei video. Fara goal-line, faza din minutul 52 ar fi fost comentata la nesfarsit, indiferent care ar fi fost decizia arbitrului Sandro Ricci. 

Mingea sutata de Benzema a izbit bara, dupa care l-a lovit pe portarul Valladares, depasind cu putin linia portii. O faza imposibila pentru arbitri! La fel si pentru spectatori sau telespectatori. 

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!