Un roman a oficiat la amicalul All Stars MLS – Bayern Munchen 2-1 (Video)

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuaug. 13, 2014

MLS: Colorado Rapids at FC Dallas

Saptamana trecuta, vedetele din campionatul nord-american de fotbal (MLS) au invins-o pe Bayern Munchen, intr-un amical disputat la Portland. A fost 2-1 pentru All Stars MLS, prin golurile marcate de Bradley Wright-Phillips si Landon Donovan, respective Robert Lewandowski. 

Partida a fost condusa de Jair Marrufo, ajutat de la cele doua linii de margine de catre Corey Parker si Claudiu Badea (foto: proreferees.com). Ultimul, un roman in varsta de 39 de ani, de profesie inginer de soft. Cel de-al patrulea oficial a fost Ismail Elfath. 

Revenind la Claudiu Badea, acesta are peste 60 de meciuri in prima liga americana, acolo unde a debutat ca asistent in 2001. Saptamana trecuta a fost pentru a doua oara in cariera cand a oficiat la un joc al campioanei Germaniei. Prima ocazie a fost in vara lui 2006. 

Rezumatul joului:

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!