Un nou joc important pentru Istvan Kovacs, in Champions League

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuapr. 03, 2022

Istvan Kovacs (37 de ani; foto: FRF/UEFA) a primit un nou meci important din partea UEFA: Manchester City – Atletico Madrid, in sferturile Champions League (tur). Partida se va disputa marti, 5 aprilie, de la ora 22:00, pe “City of Manchester Stadium” / Etihad si va fi prima intalnire directa dintre cele doua echipe. In Romania va putea fi urmarita pe Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Look Sport +.

La liniile de margine se vor afla Vasile Marinescu si Ovidiu Artene, in timp ce al patrulea oficial a fost desemnat italianul Marco Di Bello. Tot din Italia sunt si Paolo Valeri (VAR), respectiv Massimiliano Irrati (AVAR).

Observator de arbitri va fi un nume urias al arbitrajului mondial: Björn Kuipers (Olanda), membru in Comisia de Arbitri UEFA.

De partea organizatorica se va ocupa Rudolphe Mannaerts, din Belgia.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!