U 19 | Doua romance oficiaza la un turneu de fotbal feminin, in Bulgaria

Postat de Ionut BorcanNici un comentariusept. 22, 2013

CristinaBujor.MihaelaGomoescu_2012Incepand de ieri, arbitrul Cristina Bujor si arbitrul asistent Mihaela Gomoescu se afla in Bulgaria, unde participa la un turneu de fotbal feminin – junioare sub 19 ani. Partidele conteaza pentru preliminariile Campionatului European de anul viitor.

Primul meci la care au oficiat, disputat ieri, la Kavarna, s-a incheiat cu victoria categorica a Islandei, care a invins tara gazda, cu 5-0 (2-0). 6 cartonase galbene (3-3) si 1 rosu (Bulgaria) a aratat Cristina la acet joc. Plus o lovitura de pedeapsa, ratata de islandeze, la scorul de 1-0. La cealalta linie de margine s-a aflat Panagiota Koutsoumpou, in timp ce rezerva a fost Evgenia Kaskantiri, ambele din Grecia. Stefan Messner (Austria) a indeplinit rolul observatorului de arbitri, iar Eduard Prodani (Albania) pe cel al observatorului de joc.

Celelalte partide la care vor oficia fetele noastre sunt: Franta – Bulgaria (maine) si Bulgaria – Slovacia (26 septembrie), tot in Kavarna.

 

Franta – Bulgaria, 23.09.2013, Ora 16:30

Arbitru: Cristina Bujor  (ROU)

Arbitri Asistenti: Mihaela Gomoescu (ROU), Dragana Veljković (SRB)

Al Patrulea Oficial: Gordana Kuzmanović (SRB)

Observator Arbitri: Haim Jakov (ISR)

Delegat UEFA: Eduard Prodani (ALB)

 

Bulgaria – Slovacia, 26.09.2013 Ora 15:00

Arbitru: Evgenia Kaskantiri (GRE)

Arbitri Asistenti: Panagiota Koutsoumpou (GRE), Mihaela Gomoescu  (ROU)

Al Patrulea Oficial: Cristina Bujor (ROU)

Observator Arbitri: Haim Jakov (ISR)

Delegat UEFA: Eduard Prodani (ALB)

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!