Trei romance vor arbitra la Algarve Cup 2014 / Lista participantelor

Postat de Ionut BorcanNici un comentariufeb. 04, 2014

Algarve CupFIFA  a anuntat arbitrii si arbitrii asistenti care vor oficia la “Algarve Cup 2014”, competitie programata in perioada 5-12 martie, in Portugalia. Aflata la cea de-a 21 editie, Cupa Algarve este un puternic si prestigios turneu pentru echipele nationale feminine. Foarte important in pregatirea arbitrilor posibili candidati pentru Cupa Mondiala U-20 Canada 2014 si Cupa Mondiala Canada 2015, ambele destinate fotbalului feminin.

Meciurile se vor disputa in regiunea Algarve si vor fi conduse de 13 arbitri si 26 de arbitri asistenti (femei) din 31 de tari. Ca o recunoastere a nivelului la care se afla arbitrajul feminin romanesc, FIFA a chemat 3 fete din tara noastra: Teodora Albon, Cristina Dorcioman si Petruta Iugulescu. Practic, Romania are cele mai multe reprezentante la acest turneu. 

Vezi aici lista cu cei 39 de arbitri si arbitri asistenti – Algarve Cup 2014.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!