Testare fizica si teoretica pentru “tinerele talente” prahovene

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuiul. 28, 2015

CJA-Ph_200x96In aceasta vara, la nivel national, va demara o noua editie a “Programului de Talente” destinat arbitrilor din Liga 4. Fiecare judet poate nominaliza un anumit numar de arbitri si arbitri asistenti, care vor fi testati de CCA in vederea includerii in acest program.

Iata care sunt conditiile de participare impuse de Comisia Centrala a Arbitrilor:

·         Moralitate

·         Sa aiba varsta cuprinsa intre 19 si 28 ani

·         Sa aiba categoria I

·         Sa fie apt medical

·         Sa fi promovat ultimele teste fizice si teoretice sustinute

·         Sa fie absolvent de liceu (sau in curs de absolvire, pentru candidatii cu varsta de pana la 20 ani)

Prahova va putea nominaliza 4 arbitri, 6 arbitri asistenti si 1 arbitru/arbitru asistent femeie. In vederea desemnarii acestora, CJA i-a invitat, pe cei care indeplinesc conditiile, sa participe la o testare fizica si teoretica, miercuri, 29 iulie 2015.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!