Steaua-Legia va fi condus de arbitrul ultimei finale a Ligii Campionilor

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuaug. 20, 2013

NicolaRizzoli_dmPartida de miercuri dintre Steaua si Legia Varsovia, contand pentru mansa I a play-off-ului Ligii Campionilor, a fost incredintata unuia dintre cei mai buni arbitri din lume, italianul Nicola Rizzoli. In varsta de 41 ani acesta a primit ecusonul FIFA in 2007, iar in 2010 conducea finala Europa League (Atletico Madrid-Fulham 2-1). Un an mai tarziu participa la Campionatul Mondial al Cluburilor, iar in 2012 la turneul final al Campionatului European.

In palmaresul lui Rizzoli figureaza si ultima finala a Ligii Campionilor (Bayern-Borussia Dortmund 2-1), oficiata impreuna cu asistentii de maine-seara.

 

Steaua Bucuresti – Legia Varsovia

Data: 21.08.13, Ora 21:45; TV: DigiSport 1, DolceSport 1

Stadion: National Arena, Bucuresti, Romania

Arbitru: Nicola Rizzoli (ITA, foto: dailymail.co.uk)

Arbitru Asistent 1: Andrea Stefani (ITA)

Arbitru Asistent 2: Renato Faverani (ITA)

Arbitru Aditional 1: Antonio Damato (ITA)

Arbitru Aditional 2: Domenico Celi (ITA)

Al Patrulea Oficial: Riccardo Di Fiore (ITA)

Observator: Patrick Kelly (IRL)

Delegat UEFA: Campbell Ogilvie (SCO)

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!