Sfert de finala pentru Petruta Iugulescu la Euro 2017

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiul. 30, 2017

Dupa doua jocuri reusite in faza grupelor, Petruta Iugulescu (foto – dreapta) a fost delegata de UEFA la un meci important din sferturile de finala ale Campionatului European de fotbal feminin, care se desfasoara in Olanda. Este vorba despre partida Germania – Danemarca (scor: 1-2), disputata astazi, pe stadionul Sparta, din Rotterdam. Katalin Kulcsár (arbitru), Judit Kulcsár (arbitru asistent) si Lorraine Clark (rezerva) au fost colegele de brigada ale asistentei din Targoviste. Primele doua sunt din Ungaria, iar cea de-a treia din Scotia. Observator de arbitri a fost Regina Konink-Belksma (Olanda), iar delegat UEFA – Anna Kapasoglou (Grecia).

Romania a mai avut o reprezentanta la acest turneu final, Mihaela Tepusa (foto – stanga), care a oficiat, alaturi de Petruta Iugulescu, la doua jocuri in cadrul grupelor: Spania – Portugalia (scor: 2-0; arbitru: Pernilla Larsson – Suedia) si Norvegia – Danemarca (scor: 0-1; arbitru: Stéphanie Frappart – Franta).

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!