Seminarul pentru observatorii de arbitri din Liga 3 / FOTO

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuaug. 24, 2018

Imediat dupa cursul arbitrilor si arbitrilor asistenti din Liga 3, desfasurat la Hotel Mirage (Tancabesti, Ilfov), a urmat seminarul pentru observatorii din acelasi esalon (11 – 12 august).

Temele au fost asemanatoare cu cele de la Liga 1 si 2: noutatile din Legile Jocului, jucarea mingii cu mana, lucrul in echipa, atacuri. De asemenea, s-a discutat si despre rolul observatorului de arbitri, scopul raportului de observare, sistemul de notare – care a suferit unele modificari in aceasta vara. Lectori au fost Alexandru Deaconu si Adrian Vidan.

In prima zi, observatorii au fost testati video si teoretic.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!