Seminar pentru arbitrii si observatorii de arbitri din Liga 1

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuoct. 01, 2014

CCA_Sigla noua_150x94CCA va organiza un seminar pentru arbitrii, arbitrii asistenti si observatorii de arbitri din Liga 1. Acestia din urma sunt convocati la Buzau pentru a urmari jocul de fotbal amical Romania – Albania (U21), care se va disputa pe 08.10.2014, orele 19.30. In zilele de 9 si 10 octombrie vor participa la seminarul de la Casa Fotbalului. Plecarea observatorilor de arbitri va avea loc pe data 10.10.2014.

Conform site-ului frf-cca.ro, arbitrii si arbitrii asistenti din Liga 1 (inclusiv arbitrii/arbitrii asistenti femei de pe lista FIFA) sunt convocati la o intalnire de analiza si testare fizica la Bucuresti – Casa Fotbalului in perioada 09.10 – 11.10.2014.

Testarea fizica va consta in testul YO-YO (arbitri) si testul ARIET (arbitri asistenti).

CCA anunta ca programul si alte detalii cu privire la curs vor fi afisate in cel mai scurt timp.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!