Romania va avea o echipa de arbitri la EURO U21

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuapr. 14, 2019

Veste foarte buna pentru arbitrajul romanesc. Printre cele 9 echipe de arbitri care vor oficia la turneul final al EURO U21 din acesta vara se va afla si una din tara noastra: Istvan Kovacs, Ovidiu Artene si Vasile Marinescu (foto: frf.ro).

Celelalte 8 brigazi de arbitri sunt din: Olanda, Scotia, Belarus, Bulgaria, Israel, Letonia, Suedia si Serbia.

In 2014, Istvan Kovacs a condus doua jocuri din faza grupelor si semifinala Portugalia – Serbia, la Campionatul European Under 19.

EURO U21, la care este calificata si nationala Romaniei, este programat in perioada 16-30 iunie 2019, in Italia si in San Marino. Vor fi 3 grupe, din care se vor califica in semifinale castigatoarele si cel mai bun loc 2.

GRUPA A: Italia, Spania, Polonia, Belgia
GRUPA B: Germania, Danemarca, Serbia, Austria
GRUPA C: Anglia, Franta, Romania, Croatia

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!