Radu Petrescu, delegat din nou în preliminariile Champions League

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiul. 15, 2022

Radu Petrescu (foto: FRF) a fost delegat de UEFA la un nou joc din preliminariile Champions League, după ce marți a condus Sheriff Tiraspol – HŠK Zrinjski (scor: 1-0). În prima manșă a turului 2 el va oficia la partida: Dinamo Zagreb (CRO) – Shkupi (MKD). Colegi de echipă îi vor fi: Radu Ghinguleac, Mircea Grigoriu (asistenți) și Andrei Antonie (rezervă).

Zbigniew Przesmycki, din Polonia, a fost desemnat observator de arbitri, iar norvegianul Karl Espen Eriksen – delegat UEFA.

Partida din Croația se va disputa la Zagreb, pe stadionul „Maksimir”, marți, 19 iulie, de la ora 22:00 (ora României).

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!