Presedintele CCA va fi observator la un turneu de juniori in Olanda

Postat de Ionut BorcanNici un comentariumart. 18, 2014

Alexandru Deaconu_153x200Presedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor se va deplasa pentru cateva zile in Olanda, unde a fost delegat de UEFA ca observator la un turneu de juniori – sub 17 ani. Pe langa tara gazda, mai participa nationalele Austriei, Frantei si Suediei. Jocurile, programate pe 20, 22 si 25 martie, vor fi conduse de arbitri din 4 tari: Olanda, Polonia, Italia si Irlanda. 

Primul joc la care va oficia Alexandru Deaconu este Olanda – Austria, programat pe 20 martie, pe stadionul “Sportpark Parkzicht”, din Uden. 

 

Olanda – Austria, 20 martie 2014, Ora 20:00 (19:00, locala)

Preliminarii – Campionatul European de Juniori Under 17

Arbitru: Bartosz Frankowski  (POL)

Arbitri asistenti: Jakub Winkler  (POL) , Alessandro Costanzo  (ITA)

Al patrulea oficial: Marco Guida  (ITA)

Observator arbitri: Alexandru Deaconu  (ROU)

Delegat UEFA: Dimitri Bokeria  (GEO)

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!