Presedintele CCA, observator in Champions League

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariunov. 25, 2015

Presedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor, Kyros Vassaras, a fost delegat ca observator de arbitri la un joc din cadrul grupei H a Ligii Campionilor. Partida s-a disputant aseara, la Lyon, intre echipa gazda cu acelasi nume si belgienii de la Gent. A fost 2-1 pentru oaspeti, care au inscris golul victoriei in minutul 90+5.

Arbitrii au fost din Rusia, iar observatorul de joc din Irlanda de Nord.

kyros-vassaras_600x420Olympique Lyonnais – KAA Gent 1-2

Stadion: Stade de Gerland, Lyon (FRA)

Arbitru: Sergei Karasev (RUS)

Arbitru Asistent 1: Anton Averyanov (RUS)

Arbitru Asistent 2: Tikhon Kalugin (RUS)

Arbitru Aditional 1: Sergei Lapochkin (RUS)

Arbitru Aditional 2: Sergei Ivanov (RUS)

Al Patrulea Oficial: Nikolai Golubev (RUS)

Observator Arbitri: Kyros Vassaras (GRE; foto)

Delegat UEFA: Crawford Wilson (NIR)

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!