Premiera istorica: Doua femei au arbitrat in Copa Libertadores

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariusept. 19, 2020
Mariana de Almeida (stanga) si Daiana Milone (Foto: Twitter / CONMEBOL Libertadores)

Joi a fost o zi istorica in Copa Libertadores. Mariana de Almeida si Daiana Milone (Argentina)  au devenit primele femei care au oficiat in celebra competitie, organizata de CONMEBOL. Ambele ca arbitri asistenti. Mai intai a debutat Mariana de Almeida, la jocul Racing Club – Nacional (scor: 0-1), iar mai apoi colega sa, la partida Defensa y Justicia – Delfín SC (scor: 3-0).

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!