Polonia-Israel 2-1, in ultimul joc arbitrat de Coltescu la turneul din Elvetia

Postat de Ionut BorcanNici un comentariumart. 29, 2013

Sigla_Euro-U17_2013Zilele trecute, Sebastian Coltescu si Adrian Ghinguleac s-au aflat in Elvetia la un turneu de calificare pentru Campionatul European de juniori sub 17 ani. In ultima partida oficiata de cei doi, Polonia a invins Israelul, cu scorul de 2-1. Colegi de echipa le-au fost asistentul Markus Räber si rezerva Luca Gut, ambii reprezentanti ai tarii organizatoare a turneului.

Cinci cartonase galbene a aratat Coltescu la acest joc – trei Poloniei si doua Israelului.

Celelalte jocuri la care au oficiat arbitrii romani au fost: Cehia – Israel (scor: 1-1) si Israel – Elvetia (scor: 1-2). La acesta din urma Sebastian Coltescu a fost rezerva.

Turneul a fost castigat de tara gazda, Elvetia, care a acumulat 7 puncte.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!