Performanta extraordinara: Hategan, promovat printre cei mai buni arbitri europeni! Sanse mari pentru EURO si CM!

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiul. 20, 2015

Ovidiu Hategan_Porto-AustriaViena_1_620x385

Dupa ce zilele trecute a implinit 35 de ani, Ovidiu Hategan (foto) a primit o veste extraordinara: UEFA l-a promovat in prima grupa valorica a arbitrilor europeni. Probabil cel mai frumos cadou cu ocazia aniversarii de saptamana trecuta. O performanta deosebita, atat pentru el cat si pentru arbitrajul romanesc! Dupa multi ani de asteptare, tara noastra are din nou un arbitru in Elita, categorie din care se aleg arbitrii pentru cele mai importante competitii europene si mondiale. Un vis implinit pentru Ovidiu, care ii ofera sanse mari sa ajunga la EURO si la Cupa Mondiala.

Purtator al ecusonului FIFA din 2008, acesta l-a avut ca mentor pe fostul mare arbitru portughez Vitor Melo Pereira.

Alaturi de arbitrul aradean au mai fost promovati inca 7 arbitri: Ivan Bebek (Croatia), Daniele Orsato (Italia), Serghei Karasev (Rusia), Tasos Sidiropoulos (Grecia), Szymon Marciniak (Polonia), Clement Turpin (Franta) si Bas Nijhuis (Olanda).

Felicitari, Ovidiu, si mult succes in continuare!

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!