Ovidiu Hategan arbitreaza sambata in Champions League. La celalalt joc este turcul Çakır

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuaug. 07, 2020

Ovidiu Hategan (foto: frf.ro) a fost delegat de UEFA la jocul retur dintre Bayern si Chelsea, din optimile de finala ale Ligii Campionilor. Meciul se va disputa maine, de la ora 22:00, la Munchen. In tur a fost 3-0 pentru echipa germana.

Arbitrul aradean va fi insotit de Octavian Sovre, Sebastian Gheorghe (asistenti) si de Radu Petrescu (al patrulea oficial). In camera VAR se vor afla italienii Massimiliano Irrati (VAR) si Marco Guida (AVAR).

Costas Kapitanis (CYP) a fost desemnat observator de arbitri, iar Philippe Prudhon (FRA) delegat de joc.

Al doilea joc de maine va fi condus de turcul Cüneyt Çakır. Ambele partide vor fi transmise de Digi Sport si Telekom Sport.

08.08.2020, 22:00, Digi Sport, Telekom Sport

FC Barcelona – SSC Napoli

Arbitru: Cüneyt Çakır (TUR)

Arbitru Asistent 1: Bahattin Duran (TUR)

Arbitru Asistent 2: Tarik Ongun (TUR)
Al Patrulea Oficial: Halil Umut Meler (TUR)

VAR: Mete Kalkavan (TUR)
AVAR: Ali Palabıyık (TUR)

Observator Arbitri: Rune Pedersen (NOR)

Delegat UEFA: Nils Fisketjonn (NOR)

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!