Octavian Sovre a demisionat de la conducerea CJA Bihor

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariumart. 05, 2017

 

tavi-sovre-bihon.ro_teste judet_feb16_600x592

Din 23 februarie 2017, Octavian Sovre (foto: bihon.ro) nu mai este presedintele CJA Bihor. Arbitrul asistent FIFA a demisionat din aceasta functie dupa un an si o luna de la instalare, conform site-ului crisana.ro. Acelasi site precizeaza ca la baza deciziei sale au stat doua motive, pe care le-a prezentat fostei conduceri a AJF Bihor. Detaliile le gasiti aici.

Din 27 februarie, AJF Bihor are un nou presedinte, Radu Bitea, fost arbitru, care l-a inlocuit astfel pe Valer Vancea.

Tot crisana.ro scrie ca Octavian Sovre si-a manifestat intentia de a candida pentru sefia AJF Bihor, dar Comisia de Validare i-a respins dosarul pe motiv ca nu a indeplinit conditia de a conduce patru ani un club, asociatie sau alta structura sportiva.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!