Milorad Mažić va arbitra finala Ligii Campionilor

Postat de Ionut BorcanNici un comentariumai 07, 2018

Comisia de arbitri UEFA a anuntat numele celor care vor oficia la finala Ligii Campionilor dintre Real Madrid si Liverpool. La centru se va afla sarbul Milorad Mažić (foto: uefa/Getty Images), un arbitru in varsta de 45 de ani, aflat pe lista FIFA din 2009. Conform site-ului UEFA, in acest sezon, el a condus patru meciuri in Champions League si doua in Europa League. In palmaresul sau mai figureaza finala Cupei Confederatiilor de anul trecut (Chile – Germania), precum si Supercupa Europei din 2016 (Real Madrid – Sevilla).

De asemenea, el a participat la Cupa Mondiala 2014 si EURO 2016 si a fost selectat pentru Cupa Mondiala din Rusia (2018).

Finala UEFA Champions League 2018

Real Madrid – Liverpool

Data: 26.05.2018; Stadion: “NSC Olimpiyskiy”, Kiev

Arbitru: Milorad Mažić (SRB)

Arbitri Asistenti: Milovan Ristić, Dalibor Djurdjević (SRB)

Al Patrulea Oficial: Clement Turpin (FRA)

Arbitri Aditionali: Nenad Djokić, Danilo Grujić (SRB)

Arbitru Asistent de Rezerva: Nemanja Petrović (SRB)

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!