Milorad Mazić arbitreaza Supercupa Europei

Postat de Bogdan CiocoiuNici un comentariuiul. 20, 2016

Real Madrid și Sevilla se vor intalni la Trondheim (Norvegia) in Supercupa Europei, partida ce va fi condusa de sarbul Milorad Mazić.

Acesta a oficiat 3 jocuri la UEFA EURO 2016. In vârstă de 43 de ani, Mazić a primit, probabil, cea mai importanta delegare a carierei sale. Milorad Mazić a fost desemnat al-4-lea oficial la finala UEFA Europa League din 2014. Acesta a condus pentru prima data un meci international in 2009, in preliminariile Campionatului European U17, jocul dintre Austria și Italia. Sarbul a mai arbitrat ambele echipe de 2 ori:  Basel-Real Madrid (0-1); Atlético Madrid-Real Madrid (0-0), in sferturile din 2014; Valencia-Sevilla in Europa League (1-3) si Sevilla-Benfica (0-0/4-2 d.l.p.), in finala Europa League.


09/08/2016, 21:45  (Trondheim, NOR)

Real Madrid CF – Sevilla FC
Arbitru: Milorad Mažić (SRB)
Arbitru asistent 1: Milovan Ristić (SRB)
Arbitru asistent 2: Dalibor Djurdjević (SRB)
Arbitru asistent aditional 1: Danilo Grujić (SRB)
Arbitru asistetn aditional 2: Nenad Djokić (SRB)
Al-4-lea oficial: Szymon Marciniak (POL)

Arbitru asistent de rezerva: Tomasz Listkiewicz  (POL)

Foto: Getty Images

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!