Marius Avram a condus un joc din preliminariile Europa League

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiul. 13, 2017

Avram Marius_Pet-Stea_30.09.12_300x249Dupa ce ieri o brigada din Romania a oficiat la un meci din preliminariile Champions League (vezi aici), o alta brigada din tara noastra a condus, astazi, un joc din Europa League. Marius Avram (arbitru; foto), Valentin Avram, Mircea Orbulet (arbitri asistenti) si Istvan Kovacs (rezerva) au oficiat la partida FC Irtysh Pavlodar (Kazahstan) – Steaua Rosie (Serbia), incheiata cu scorul: 1-1. Observatori au fost Rene Temmink (Olanda) – pentru arbitri si Leonid Kaloshin (Rusia) – pentru joc.

Ambele goluri au fost marcate din lovituri de pedeapsa. Oaspetii au deschis scorul in minutul 51, iar gazdele au egalat in minutul 90+3. Conform statisticii UEFA, s-au comis 29 de faulturi (15-14), Marius Avram aratand 4 avertismente (1-3). S-au acordat 14 lovituri de la colt (6-8) si s-a semnalizat un ofsaid, pe atacul oaspetilor.