Liga 1: La finalul carierei, Cristian Nica arbitreaza la Ploiesti / Oficialii jocurilor programate astazi, in etapa a 17-a

Postat de Ionut BorcanNici un comentariudec. 07, 2013

Nica.Tudor.Onita_Serbia-IrlandaN_0-0_15.08.12_596x331

Ultima etapa a turului Ligii 1 programeaza astazi doua partide. La Ploiesti, Petrolul intalneste Corona Brasov, joc incredintat unui trio consacrat: Tudor, Nica si Onita (foto). O echipa de arbitri cu nenumarate derbiuri in campionatul intern si foarte multe jocuri internationale. Meciul de asta-seara va fi, foarte probabil, ultimul in aceasta formula in Romania, avand in vedere faptul ca Nica urmeaza a se retrage din activitate la finalul acestui an, pe motiv de varsta (45 ani). Plus ca, la cum se anunta vremea, nu se stie inca sigur daca se vor mai disputa sau nu primele doua etape din retur, programate in aceasta luna.

Asadar, la final de cariera, Cristian Nica are ocazia sa arbitreze pentru prima data un joc oficial pe stadionul “Ilie Oana”, in fata publicului ploiestean. Un public renumit in tara pentru atmosfera pe care o creaza la fiecare joc, indiferent de scor sau de adversar.

Delegarea sa la aceasta partida vine ca o incununare a unei activitati in care s-a aflat printre cei mai buni, inca de la promovarea in Liga 1.

Ii doresc lui Cristi o prestatie reusita, la nivelul la care ne-a obisnuit!

 

SC FC Petrolul SA Ploiesti – ASC Corona 2010 Brasov

Data: 2013-12-07; Ora: 18:00; TV: DigiSport 1

Stadion: Ilie Oană (Ploieşti – Prahova)

A: Tudor Alexandru (Bucureşti – Bucureşti)

A1: Nica Cristian (Ploieşti – Prahova)

A2: Oniţă Aurel (Constanţa – Constanţa)

R: Călin Iulian (Ştefăneşti – Argeş)

Obs: Constantin Augustus (Ramnicu Valcea – Vâlcea)

Obs-joc: Agiu Mario (Bucureşti – Bucureşti)

 

FC Dinamo 1948 Bucureşti SA – FC Botosani

Data: 2013-12-07; Ora: 20:30; TV: DigiSport 1

Stadion: Dinamo Central (Bucureşti – Bucureşti)

A: Kovacs Istvan (Carei – Satu Mare)

A1: Vodă Alexandru (Alba Iulia – Alba)

A2: Marchidanu Marius Cristian (Brăila – Brăila)

R: Mazilu Florin Ovidiu (Satu Mare – Satu Mare)

Obs: Toma Costin (Piatra Neamţ – Neamţ)

Obs-joc: Craiu Ion (Bucureşti – Bucureşti)

 

Vezi si:

Liga 1: Arbitrii primelor doua jocuri ale etapei a 17-a

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!