La 15 ani a debutat la seniori, dupa doar 3 meciuri de juniori

Postat de ScoalaDeArbitri6 Comentariisept. 12, 2014

Bogdan Ciocoiu_2_250x327In varsta de numai 15 ani, ploiesteanul Bogdan Ciocoiu (foto) a debutat la un joc oficial de seniori. Dupa doar 3 meciuri la nivel de juniori. Partida la care a oficiat, ca arbitru asistent, a fost Flacara Filipesti – Soimii Apostolache (scor: 0-0), din cadrul Ligii C Prahova (Liga a 7-a). Colegi de brigada i-au fost Adrian Stoenoiu si Florin Constantin, iar observator Alex Nita.

De remarcat ca in vara, la prima sa testare alaturi de arbitrii prahoveni, a fost al treilea la teorie, cu nota 9.50. Si la proba fizica a reusit un rezultat excelent pentru varsta sa: 2930 m – la Testul Cooper.

Pasionat de fotbal si IT, Bogdan face parte, de vreo doua luni, din echipa “ScoalaDeArbitri.Ro”. 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!