Kyros Vassaras, meci în sferturile de finală Europa League

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuapr. 17, 2024
Kyros Vassaras (Foto: FRF)

Președintele Comisiei Centrale a Arbitrilor a fost desemnat de UEFA observator de arbitri la jocul dintre Olympique de Marseille (Franța) și Benfica Lisabona (Portugalia). Partida, contând pentru returul sferturilor de finală Europa League, se va disputa joi, 18 aprilie 2024, de la ora 22:00, pe stadionul Orange Vélodrome, din Marseille.

Kyros Vassaras va superviza prestația echipei germane conduse de Felix Zwayer. Colegii acestuia din urmă sunt: Stefan Lupp, Marco Achmüller (asistenți), Harm Osmers (al patrulea oficial), Bastian Dankert și Marco Fritz (VAR). Delegat UEFA va fi Balázs Makray, din Ungaria.

În meciul tur scorul a fost 2-1 pentru Benfica.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!