Kateryna Monzul, delegata la un joc in grupele Europa League (masculin)

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariudec. 03, 2020

După Stépanie Frappart, care a devenit prima femeie arbitru în grupele UEFA Champions League, o altă femeie va conduce un meci masculin, de data aceasta in grupele Europa League. Este vorba despre Kateryna Monzul (Ucraina; Copyright © FC Dynamo Kiev), care va oficia, asta-seara, la partida dintre Gent (BEL) si Slovan Liberec (CZE). Si arbitrii asistenti sunt tot femei.

KAA Gent (BEL) – FC Slovan Liberec (CZE), Grupa L
Data: 03.12.2020, Ora: 19:55; Stadion: KAA Gent

Arbitru: Kateryna Monzul (UKR) 
Arbitru Asistent 1: Oleksandra Ardasheva (UKR)
Arbitru Asistent 2: Maryna Striletska (UKR)
Al Patrulea Oficial: Denys Shurman (UKR)

Observator Arbitri: Alfredo Trentalange (ITA) 

Delegat UEFA: Peter Lundström (FIN)

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!