Iuliana Demetrescu si Petruta Iugulescu vor merge la EURO 2022. Lista oficialilor de meci

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuapr. 22, 2022

UEFA a anuntat numele arbitrilor si arbitrilor asistenti care vor oficia la turneul final al Campionatului European Feminin, programat in Anglia, in perioada 6-31 iulie 2022. Pe lista se afla si romancele Iuliana Demetrescu si Petruta Iugulescu. Cele doua au arbitrat impreuna, pe 18 aprilie 2022, partida de Liga 1 Rapid Bucuresti – Gaz Metan Medias (scor: 8-0). Acest joc a insemnat si debutul Iulianei Demetrescu la un meci din prima liga masculina.

Pentru prima data la un turneu final de Campionat European Feminin, la toate meciurile vor exista arbitri asistenti video (VAR).

De asemenea, urmare a acordului de cooperare dintre UEFA si CONMEBOL, o echipa sud-americana va oficia la EURO 2022. Este vorba de Emikar Calderas Barrera (Venezuela) si asistenții sai.

In acelasi timp, o echipa din Europa va oficia, in iulie 2022, la Copa America (Feminin), din Columbia.

Lista completa publicata de UEFA:

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!