Istvan Kovacs va da startul Campionatului European U21

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiun. 14, 2019
De la stanga: Marinescu, Kovacs si Artene (foto: frf)

Istvan Kovacs a fost ales de UEFA sa arbitreze meciul de deschidere al Campionatului European Under 21, dintre Polonia si Belgia. Partida se va disputa la Reggio Emilia, duminica, 16 iunie, de la ora 19:30 (18:30 CET). Asistenti vor fi Vasile Marinescu si Ovidiu Artene, iar al patrulea oficial Aleksei Kulbakov, din Belarus. Neamtul Christian Dingert a fost ales VAR, iar ajutor ii va fi conationalul sau Tobias Stieler. Observator de arbitri a fost desemnat Vladimir Sajn (Slovenia), iar observator de joc Elena Kobak (Rusia).

Al doilea meci al zilei, Italia – Spania, va fi condus de olandezul Serdar Gözübüyük.

Campionatul European de tineret (sub de 21 ani), la care participa si nationala Romaniei, se va desfasura in Italia si San Marino, in perioada 16 – 30 iunie 2019.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!