ISTVAN KOVACS, PRIMUL MECI IN GRUPELE U.E.L / ULTIMUL JOC INTERNATIONAL PENTRU AUREL ONITA

Postat de Bogdan CiocoiuNici un comentariudec. 08, 2014

1070044_488184087922893_425576046_n

 

Arbitrul Istvan Kovacs (foto: Fakebook) va conduce la centru partida dintre echipa engleza Everton si formația rusa FK Krasnodar, din ultima etapa a Grupei H din UEFA Europa League. El va fi asistat la liniile de margine de catre Miclos Nagy si Aurel Onita, in timp ce arbitri aditionali vor fi Marius Avram si Adrian Comanescu. Al 4-lea oficial a fost desemnat Vasile Marinescu, anunta UEFA. Brigada va fi observata de catre fostul mare arbitru portughezul Vitor Melo Pereira, iar Karl Espen Eriksen (Norvegia) se va ocupa de organizare. Partida va avea loc joi, 11 decembrie, de la ora 22.05 (ora Romaniei), pe „Goodison Park”, din Liverpool.

Pentru numarul 2 de pe lista FIFA, meciul va consemna debutul sau ca arbitru intr-un meci din grupele UEL.  In schimb, pentru arbitrul asistent Aurel Onita acesta va fi ultimul joc interational, el ajungand la limita maxima de varsta – 45 de ani.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!