Istvan Kovacs și Alexandru Deaconu, meciuri în Champions League

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariunov. 27, 2023

Partida AC Milan – Borussia Dortmund, din grupelele Ligii Campionilor, va fi condusă de Istvan Kovacs. La liniile de margine se vor afla Vasile Marinescu și Florin Artene, iar al patrulea oficial va fi Marcel Bîrsan. Arbitru VAR a fost desemnat olandezul Pol van Boekel, iar AVAR – Cătălin Popa. 

Observator de arbitri va fi spaniolul Luis Medina Cantalejo, iar delegat de joc – turcul Metin Kazancıoğlu.

Meciul se va disputa marți, 28 noiembrie, de la ora 22:00 și va fi televizat de Digi Sport, Prima Sport și Orange Sport.

Tot marți, în aceeași fază a competiției, dar de la ora 19:45, Alexandru Deaconu va fi observator de arbitri la partida dintre Lazio și Celtic. Arbitru a fost desemnat turcul Halil Umut Meler.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!