Irina Mirt si Roxana Berceanu au oficiat impreuna la un turneu in Elvetia. 23-0 a fost scorul unui joc!

Postat de Ionut BorcanNici un comentariusept. 22, 2015

Irina Mirt_194x227Asa cum ati putut afla de pe site-ul nostru, Cristina (Bujor) Trandafir si Mihaela Gomescu Tepusa au arbitrat saptamana trecuta in preliminariile Campionatului European Feminin – sub 19 ani. Ele au oficiat la trei partide, disputate in Slovenia, in cadrul grupei a 10-a (vezi aici).

In aceeasi perioada, 15-20 septembrie, Romania a mai avut doua reprezentante in calificarile destinate junioarelor “Under 19” – Irina Mirt (foto) si Roxana Berceanu. Ambele au oficiat la meciuri din cadrul grupei 1, gazduite de Elvetia. Irina Mirt a fost observator de arbitri, iar Roxana Berceanu observator de joc.

Pe langa tara gazda, din grupa au mai facut parte nationalele Islandei, Georgiei si Greciei.

Foarte interesant a fost rezultatul inregistrat in partida Elvetia – Georgia: 23-0!!! De altfel, gazdele au castigat lejer grupa, cu maximum de puncte si fara gol primit, dupa ce au invins cu 7-0 Grecia si cu 2-0 Islanda.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!