Incident in Premier League: arbitru asistent lovit de o fumigena (VIDEO) / Politia a arestat doi spectatori

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuoct. 21, 2013

ArbAsLovitDeFumigena_AstonVilla-Tottenham_20.10.13Un incident neplacut, care putea avea urmari grave, s-a petrecut duminica, la un joc din etapa a 8-a a Premier League. Era minutul 31 al partidei dintre Aston Villa si Tottenham, iar oaspetii tocmai reusisera sa deschida scorul, prin Townsend. Din sectorul londonezilor a zburat o fumigena, care l-a lovit in ceafa pe arbitrul asistent David Bryan (51 ani). Din fericire, nu a fost nimic grav, acesta continuand jocul, dupa o scurta intrerupere.

Totusi, politia a arestat doua persoane, care se pare ca au avut o legatura cu incidentul.

Desfasurat pe stadionul Villa Park (Birmingham), in fata a peste 35000 de spectatori, meciul s-a incheiat cu victoria oaspetilor (scor: 0-2), la care Chiriches a evoluat ca titular.

Colegii de echipa ai lui David Bryan (foto: Action Images) au fost: Philip Dowd (arbitru, 50 ani), Harry Lennard (asistent) si Mike Jones (rezerva).

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!