Încă un debut în etapa a 17-a din Liga 1: Doru Lucaciu. Arbitrii jocurilor programate luni

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuian. 17, 2021
Doru Lucaciu (stânga) alături de Ovidiu Mazilu și Iulian Szekely
(Foto: Viorel Musca/Ghidul Arădean)

După Alexandru Filip (vezi aici), etapa cu numărul 17 a primei ligi aduce debutul unui alt arbitru asistent din Liga 2: Doru Lucaciu (Cluj-Napoca). Acesta va oficia la partida Politehnica Iaşi – AFC Botoşani, programată mâine, de la ora 17:00. Colegi de echipă îi vor fi Cătălin Popa, Ovidiu Artene, Szalbocs Kovacs și observatorul Liviu Ciubotariu.

Născut pe 10 septembrie 1984, Doru Claudiu Lucaciu a obținut categoria a II-a în 2001, iar doi ani mai târziu categoria I. Pe 26 februarie 2010 a debutat în Liga 3, la jocul Bihorul Beiuş – Voinţa Livezile (scor: 1-2), iar pe 3 septembrie 2011 în Liga 2, la partida Luceafărul Oradea – Juventus Bucureşti (scor: 2 – 1).

A oficiat la 46 de jocuri în Liga 3 și 95 în Liga 2.

 

Liga 1 – Sezon Regular, Etapa 17
ACSM Politehnica Iaşi – AFC Botoşani     

Data: 2021-01-18, Ora: 17:00     

Stadion: Emil Alexandrescu (Iaşi – Iaşi)    

A: Popa Cătălin (Piteşti – Argeş)

A1: Artene Ovidiu (Vaslui – Vaslui)

A2: Lucaciu Doru Claudiu (Cluj-Napoca – Cluj)

R1: Kovacs Szabolcs (Carei – Satu Mare)

Obs: Ciubotariu Liviu (Galaţi – Galaţi)

 

Astra – Universitatea Craiova     

Stadion: Marin Anastasovici (Giurgiu – Giurgiu)    

Data: 2021-01-18, Ora: 20:00

A: Petrescu Radu (Bucureşti – Bucureşti)

A1: Grigoriu Mircea Mihail (Bucureşti – Bucureşti)

A2: Constantinescu Andrei (Bucureşti – Bucureşti)

R1: Dumitrache Bogdan (Bucureşti – Bucureşti)

Obs: Ionita Andrei (Bucureşti – Bucureşti)

 

VEZI ȘI:

Alexandru Filip debutează în Liga 1. Arbitrii primelor patru jocuri din etapa 17

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!